28 сентября 2022, 17:46

3 процедури, які шкодять волоссю, і як усе виправити

Багато хто, коли бачить фото, зроблені до і після салонних процедур, поспішає записуватися до майстра на сеанс.

3 процедури, які шкодять волоссю, і як усе виправити

3 процедури, які шкодять волоссю, і як усе виправити

Багато хто, коли бачить фото, зроблені до і після салонних процедур, поспішає записуватися до майстра на сеанс. Але якщо вас цікавить не тимчасовий вау-ефект, а стан і краса волосся в перспективі, ліпше від них відмовитися.

Полірування

Майстер загинає пасмо таким способом, щоб відокремити сухі кінчики, і зголює їх машинкою. Все для того, щоб повернути волоссю гладкість і блиск, а також дозволити нарешті його відростити. Але наскільки логічно звучить обіцянка зберегти довжину, якщо полірування передбачає зістригання її частини? Так, під час процедури прибираються посічені кінчики, але вона жодним чином не впливає на їхнє утворення. Без належного догляду цей ефект знову проявиться. А регулярне полірування сильно скоротить густоту волосся.

Стрижка гарячими ножицями

Не зовсім процедура, але такий метод активно позиціонують як диво, здатне допомогти позбутися посічених кінчиків у майбутньому. Завдяки чому? Нагріті ножиці мають запечатати і запаяти волосся. Але вплив високої температури руйнує його природну будову, що призведе до ще більшого розшарування.

Підіб’ємо проміжний підсумок, відповівши на запитання — як же запобігти або зменшити посіченість волосся?

Вони стають ламкими, тьмяними та сухими через кільки причин:

  • -Механічний вплив — коли труться об одяг чи постільну білизну, пошкоджуються через неакуратне розчісування, тугу резинку тощо.
  • -Вплив високої та низької температур — якщо відразу після сушіння феном на гарячому режимі вийти на вулицю в мороз або укладати волосся без термозахисту.
  • -Недостатнє зволоження й живлення — якщо мити волосся без кондиціонера, застосовувати шампунь глибокої очистки частіше, ніж потрібно, або підібрати невідповідний догляд.

«Продовжити життя» сухим кінчикам і запобігти розшаровуванню можна за допомогою якісного кондиціонера, маски й незмивних засобів. Італійський бренд Davines (https://eva.ua/ua/brnd-144891/) пропонує якісний догляд, здатний наповнити життєвою енергією різні типи волосся. В асортименті марки є засоби для тих, хто бажає підкреслити природні завитки, і для тих, хто хоче досягти результату щадного розгладжування.

Вони створюють на поверхні полімерну плівку, не порушують цілісність структури, а навпаки заповнюють прогалини. Завдяки цьому волосся виглядає більш щільним, насиченим і зволоженим. Та посіченість, що вже існує, не зникає, але візуально пригладжується, тому не потребує полірування або зістригання.

Кератинове випрямлення, ботокс для волосся, нанопластика

Ця процедура має багато назв, але суть одна — майстер наносить на волосся спеціальний склад, який під впливом температури 230 градусів створює полімерну плівку. Результат миттєвий і захопливий: волосся має гладкий, блискучий і шовковистий вигляд. Але це лише тимчасовий візуальний ефект, а сама процедура не має нічого спільного з відновленням або поліпшенням стану волосся.

Навпаки, під час кератинового випрямлення руйнуються дисульфідні зв’язки всередині стрижня — тільки завдяки цьому вдається розгладити пружні кучері або усунути пушіння пористого волосся. А коли полімерна плівка змивається, посилюється ламкість, тьмяність та електризація.

Майстри, звичайно, пропонують повторні процедури, але з кожним разом структура руйнується все сильніше. Дисульфідні зв’язки здатні частково відновлюватися, але вже в неприродному положенні.

І що ще важливо — у більшості складів присутній формальдегід, хоч би як його намагалися маскувати. Саме цей компонент здатний так сильно змінювати структуру волосся. А під час нагрівання він виділяє їдкі пари, які подразнюють шкіру голови й негативно впливають на стан волосся.

Як відновити волосся після невдалих процедур

  • -Зменшити механічний вплив. Гребінці з металевими та дерев’яними зубчиками треба замінити на нейлонові, акуратно промочувати волосся, а не терти його рушником, заплітати на ніч у слабку косу, відмовитися від тугих резинок.
  • -Спрямувати догляд на живлення. Маски містять велику концентрацію корисних компонентів (протеїнів пшениці, гідролізованого колагену, пантенолу та інших), що формують невагому захисну плівку на поверхні волосся та запобігають випаровуванню вологи.
  • -Зробити салонні процедури: наприклад, багатоступінчастий догляд. Майстер у кілька етапів наносить на волосся сироватки, бальзами, гелі, які його інтенсивно живлять та зволожують. Такий догляд не пошкоджує структуру, але змушує волосся блищати не гірше за ботокс.

Щоб зберегти волосся м’яким, пружним та блискучим, ліпше уникати тривалої дії високої температури та агресивних складів.

Последние новости