12 березня 2024, 07:28

У скороченій телеверсії "Оскара" немає місця для "20 днів у Маріуполі": у "Суспільному" зробили заяву

З міжнародної телеверсії церемонії "Оскар" було вирізано номінацію "Найкращий повнометражний документальний фільм".

У скороченій телеверсії "Оскара" немає місця для "20 днів у Маріуполі": у "Суспільному" зробили заяву

У ніч на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася 96-та церемонія вручення премії "Оскар". Уперше і з третьої спроби заповітну статуетку отримала й Україна за документальний фільм "20 днів у Маріуполі".

Телеканал "Суспільне" заявив, що вони щороку показують скорочену міжнародну версію премії "Оскар". Однак, отримавши матеріал від компанії The Walt Disney Company Limited, вони помітили, що там відсутня номінація, в якій Україна святкувала перемогу.

Телекомпанія "Суспільне" володіє міжнародними правами на показ премії "Оскар". Сама трансляція планувалася 11 березня о 20:30.

Виконавчий продюсер "Суспільного. Культура" Лук'ян Галкін разом зі своєю командою вже відреагували на таке рішення з боку американської компанії.

Уся команда "Суспільного" була шокована, оскільки зі скороченої версії вирізали момент із документальним фільмом від України, тим паче що режисер Чернов виголосив хорошу промову, в якій наголосив на єдності між нашою країною та всім світом. Галкін хоче вірити, що організатори все ж таки прислухаються до думки України та повернуть у скорочену версію номінацію з документальним фільмом.

Найцікавіше, що 2023 року у скороченій міжнародній версії "Оскара" знайшлося місце під документальний фільм. Тоді перемогла стрічка про Навального. Також знайшлося місце і для його дружини Юлії, яка виголошувала промову.

Самі ж організатори поки не коментують заяви "Суспільного".

Варто нагадати, над фільмом "20 днів у Маріуполі" працювало всього три людини. Вони залишалися у місті до останнього, поки його повністю не окупували війська Путіна.

Україна тричі номінувалася на "Оскар", але тільки з третьої спроби взяла статуетку.

Раніше Чернов виступив із промовою під час вручення премії "Оскар" фільму "20 днів у Маріуполі".

Нагадаємо, Зеленський емоційно прокоментував вручення "Оскара" українському фільму "20 днів у Маріуполі".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини