19 квітня 2024, 15:35

"Безпрецедентний жест щодо іноземця", – Зеленський нагородив орденом Алена Делона

Президент України Володимир Зеленський нагородив легендарного французького актора Алена Делона орденом "За заслуги перед Україною".

"Безпрецедентний жест щодо іноземця", – Зеленський нагородив орденом Алена Делона

Багато зірок світового масштабу підтримали Україну після 24 лютого 2022-го, рішуче засудивши путінську агресію. Серед них Шон Пенн, Анджеліна Джолі, Бен Стіллер, Керрі Фукунага й інші. Однак усіх випередити у цьому сенсі зумів легенда французького кіно Ален Делон.

2022 року, спілкуючись із Володимиром Зеленським в ефірі французького телеканалу TV5 Monde, 88-річний французький актор безапеляційно засудив вторгнення РФ в Україну та заявив, що якби він був молодшим, то вступив би до лав української армії.

У вересні минулого року Володимир Зеленський підписав указ про нагородження Алена Делона орденом "За заслуги перед Україною", а 18 квітня 2024 року посол України у Франції Вадим Омельченко повідомив про вручення нагороди.

За словами Омельченка, це безпрецедентний жест щодо іноземця. Мабуть, Україна вирішила морально підтримати французького актора, який зараз переживає надзвичайно складний період у своєму житті.

В ефірі французького телеканалу France 24 посол України подякував Делону за активне співпереживання українцям, а також запевнив, що український народ завжди на його боці.

Нагадаємо, стан здоров'я Алена Делона сильно похитнувся після інсульту 2019 року. Крім того, останнім часом ім'я актора надто часто з'являється на сторінках ЗМІ через його конфлікт із сім'єю, зокрема, йдеться про судовий розгляд із власним сином.

Раніше повідомлялося, що після атаки Ірану на Ізраїль Володимир Зеленський записав емоційне відеозвернення до Заходу: "Україна, як і Близький Схід, заслуговує на мир і справедливість".

Також Володимир Зеленський нагородив главу української розвідки Кирила Буданова орденом "Золота Зірка" та званням Героя України.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини