14 червня 2024, 14:21

На концерті Тейлор Свіфт в Единбурзі "спровокувала" землетрус: відома потужність згенерованої енергії

На концерті Тейлор Свіфт в Единбурзі було зафіксовано коливання ґрунту у радіусі 6 кілометрів, спричинені танцями та тупанням фанатів.

На концерті Тейлор Свіфт в Единбурзі "спровокувала" землетрус: відома потужність згенерованої енергії

Минулими вихідними знаменита американська виконавиця Тейлор Свіфт влаштувала три захопливі концерти у шотландській столиці, повторивши минулорічний успіх, який також супроводжувався коливаннями ґрунту.

Фанати Свіфт, натхнені її закликом потанцювати та при цьому тупотіти, спричинили невеликий землетрус. Сейсмічні станції зафіксували коливання, відчутні у радіусі 6 кілометрів від місця проведення заходу. Про це пише BBC.

Три шоу в Единбурзі зібрали понад 200 тисяч глядачів. Перше було найдинамічнішим: енергія фанатів досягла піку у 24 ньютон-метри.

Сейсмічна активність досягла свого апогею під час виконання "Ready For It?", коли танцюристи згенерували приблизно 80 кВт енергії, що можна порівняти з енергією близько 6000 автомобільних батарей. Крім цього, датчики зафіксували коливання ґрунту та від чотирихвилинної овації після виконання пісні "Champagne Problems".

Це не перший випадок, коли енергія шанувальників Тейлор Свіфт спричиняє землетруси: її концерти у Сіетлі та Лос-Анджелесі також супроводжувалися сейсмічними поштовхами.

Незважаючи на те що коливання були зареєстровані двома станціями, експерти стверджують, що відчути їх можна було тільки поблизу проведення концерту.


Шоу в Единбурзі було початком серії виступів Свіфт у Великій Британії, заключний концерт відбудеться у Лондоні на арені "Вемблі".

Світове турне співачки триватиме до грудня цього року, прибуток від концертів може скласти близько 2 мільярдів доларів, що буде найбільшим в історії шоу-бізнесу.

Нагадаємо, знаменита співачка Мадонна залучила рекордну кількість глядачів на безкоштовному концерті у Бразилії.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини