4 липня 2024, 17:45

Німецька співачка Марлен Маас у Львові вшанувала пам'ять Ірини Цибух, виконавши сакральну пісню на її могилі

Німецька співачка Марлен Маас завітала до Львова, де вшанувала пам'ять загиблої Ірини Цибух, виконавши пісню "Ой у лузі червона калина" на її могилі.

Німецька співачка Марлен Маас у Львові вшанувала пам'ять Ірини Цибух, виконавши сакральну пісню на її могилі

Німецька співачка Марлен Маас відвідала Львів, де вшанувала пам'ять загиблої української журналістки та парамедика Ірини Цибух. На Марсовому полі, де знаходиться могила Ірини, Марлен виконала відому українську пісню "Ой у лузі червона калина" 10 мовами, включаючи українську. Про це повідомляє "Суспільне Львів".

Як розповіла сама Марлен Маас, вона зацікавилася українською культурою та мовою після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Почувши пісню "Ой у лузі червона калина", співачка переклала її текст за допомогою автоперекладача, була сильно вражена та вирішила вивчити українську мову.

Марлен була натхнена прочитанням прощального листа загиблої та вирішила здійснити візит до Львова та виконати пісню "Червона калина" на могилі Ірини Цибух. Лист опублікував брат Ірини Юрій у Instagram. Лист Ірина написала за рік до загибелі. У ньому вона зазначила, що "найвищою цінністю є свобода" та, допомагаючи людям на війні, "нарешті живе тим життям, яке хотіла".

25-річна Ірина загинула за кілька днів до свого дня народження. Вона була журналісткою та добровольцем медичного батальйону "Госпітальєри". 2023 року Ірина Цибух отримала від президента України орден "За заслуги", а 2024 року стала лауреатом премії "УП 100. Сила жінок" і посмертно була нагороджена орденом "За мужність" Володимиром Зеленським.

За словами Марлен Маас, її мета – віддати шану українським захисникам, які борються не лише за свободу своєї країни, а й за демократичні цінності в Європі. З початку війни німецька співачка допомагає українським військовим у німецьких шпиталях і передає медобладнання до українських лікарень.

Нагадаємо, після трагічної загибелі Ірини Цибух вийшов її документальний проект "Дистанція" щодо життя підлітків Донбасу.

Раніше товариші по службі повідомили про загибель на фронті парамедика Ірини Цибух, яка рятувала після поранень морських піхотинців ЗСУ.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини