12 березня 2024, 10:24

У Disney дали відповідь, з якої причини "20 днів у Маріуполі" не включили до скороченої телеверсії "Оскара"

Представники Disney Entertainment дали дивний коментар з приводу інциденту з невключенням українського фільму у скорочену версію відеозапису нагородження переможців "Оскара".

У Disney дали відповідь, з якої причини "20 днів у Маріуполі" не включили до скороченої телеверсії "Оскара"

У компанії Disney Entertainment дали пояснення, чому у 90-хвилинну телеверсію церемонії нагородження міжнародної престижної премії "Оскар" не було включено фрагмент, коли цю нагороду отримує український режисер Мстислав Чернов за фільм "20 днів у Маріуполі", інформує "Голос Америки".

Також було вирізано виступ Чернова, в якому він згаданий і про російську агресію, і про страждання українців, які піддаються постійним обстрілам та іншим видам терору з боку РФ.

За словами "діснеївців", які є, як відомо, організаторами "Оскара", окремі категорії та частини шоу, мовляв, "не вдалося включити до дев'яностохвилинної версії через часові обмеження".

За словами представників компанії-організатора, вибір номінацій премії "Оскар" для скороченої версії нібито визначили заздалегідь, а сам цей процес "планувався кілька тижнів тому".

"Утім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, зокрема "20 днів у Маріуполі", у скорочену версію включено", - підкреслили у Disney Entertainment.

Безумовно, така відповідь не могла влаштувати ні українців, ні кіноглядачів з інших країн, які засуджують російську агресію та розв'язану Кремлем війну. Звернемо увагу, що номінація "Найкращий повнометражний документальний фільм" є на "Оскарі" далеко не останньою, точніше сказати, однією з ключових, а у контексті актуальності взагалі користується вищим попитом у глядацької аудиторії, ніж якісь казки й пригоди з вигаданими сценаріями.

Утім, залишимо цей інцидент на совісті організаторів і ще раз привітаємо українського режисера Чернова й інших співвітчизників, які брали участь у роботі над кіношедевром "20 днів у Маріуполі", та побажаємо їм нових творчих успіхів у тій важливій роботі, яку вони роблять!

Нагадаємо, українська кінострічка "20 днів у Маріуполі" виборола "Оскар" у номінації "Найкращий документальний повнометражний фільм" - режисер Мстислав Чернов дав коментар.

Водночас українські глядачі з розчаруванням виявили, що у міжнародну телеверсію церемонії "Оскар" не увійшла номінація "Найкращий повнометражний документальний фільм", яку виграв фільм "20 днів у Маріуполі".

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини