У Києві пройде кінофестиваль "Незалежність", де представлять ретроспективу Коенів та освітню програму
У рамках кінофестивалю "Незалежність" представлять ретроспективу братів Коенів, знаменитих сценаристів і продюсерів Голлівуду, та безкоштовну освітню програму.
Київ знову є епіцентром культурного обміну, де кінематографічне мистецтво стирає кордони та відкриває нові горизонти.
13-й фестиваль американського кіно "Незалежність" з 9 по 15 травня запрошує глядачів зануритися у світ кіно у кінотеатрі "Жовтень", вул. Костянтинівська, 26; кінотеатрі Kino42, вул. Костянтинівська, 11Б.
На відкритті фестивалю покажуть документальну стрічку "Порцелянова війна", яка вже удостоєна Гран-прі на фестивалі незалежного кіно Sundance 2024. Цей фільм - це не лише розповідь про боротьбу та пристрасть у руйнівній війні, а й глибокий погляд на українських художників-керамістів із Харкова, які обрали шлях опору та збереження людяності.
Кадри із фільму "Порцелянова війна"
Основна програма представить п'ять ігрових фільмів, серед яких "Минулі життя" - історія зустрічі, що перетинає десятиліття, та "Я бачив тебе уві сні" з Ніколасом Кейджем, який відкриває темні куточки людської психіки. "Кухня" з Руні Марою й "Усі ґрунтові дороги на смак солоні" занурюють глядачів у реалії мігрантського життя та сільської ідилії в Америці, відповідно.
Документальна програма висвітлює соціальні та культурні аспекти від звукових експериментів у "32 Звуки" до боротьби за рівність у "Вибір зброї: історія Гордона Паркса". Фільм "Ми годуємо людей" відображає гуманітарну місію World Central Kitchen, а "Народ Лакота проти Сполучених Штатів" і "За межами утопії" розкривають про боротьбу за права та свободу.
Ретроспективна програма цього року присвячена братам Джоелу Девіду й Ітану Джессі Коенам, знаменитим голлівудським кінорежисерам, сценаристам і продюсерам, чиї фільми є втіленням незалежного духу йоригінальності.
Освітня програма включає у себе безкоштовні онлайн-зустрічі з американськими кінематографістами, що надає унікальну можливість дізнатися про кіновиробництво з перших рук. Учасники дізнаються, як знайти історію, гідну екрану, як створити оригінальний трейлер, що запам'ятовується, познайомляться зі специфікою режисури документального кіно та дослідять різні шляхи фінансування кінопроєктів. Ця програма є чудовим ресурсом для кінематографістів-початківців і всіх, хто цікавиться кіно. Вона пропонує практичні знання, які можуть бути застосовані як у теорії, так і на практиці.
Фестиваль "Незалежність" - це не просто перегляд фільмів, це діалог між культурами, який відкриває нові перспективи та надихає на зміни на краще.
Нагадаємо, оскароносний фільм "20 днів у Маріуполі" отримав Шевченківську премію.
Раніше японський дизайнер відеоігор Хідео Кодзіма поділився своїми думками про документальну стрічку "20 днів у Маріуполі".