17 травня 2024, 12:44

Кому цього року дістанеться "Золота пальмова гілка": у Франції відкрився 77-й міжнародний кінофестиваль

Один із найпрестижніших кінофестивалів розпочав свою феєрію на Лазурному Березі: за головний приз, "Золоту пальмову гілку", поборються найкращі режисери світу.

Кому цього року дістанеться "Золота пальмова гілка": у Франції відкрився 77-й міжнародний кінофестиваль

Один із найпрестижніших кінофестивалів розпочав свою феєрію на Лазурному узбережжі. За головний приз, "Золоту пальмову гілку", змагатимуться найкращі режисери світу.

14 травня у Каннах відкрився 77-й щорічний кінофестиваль, який триватиме до 25 травня. 

Серед претендентів на отримання престижної нагороди "Золота пальмова гілка" - картина "Учень" від шведського кінематографіста іранського походження Алі Аббасі. Також в основному конкурсі новий проєкт "Мегаполіс" від дворазового лауреата "Золотої пальми", відомого голлівудського режисера Френсіса Форда Копполи з бюджетом у 120 мільйонів доларів. 

Серед інших робіт "Види доброти" від завжди неординарного Йоргоса Лантімоса, "Партенопа" від Паоло Соррентіно, відомого за серіалом "Молодий Тато", та "Найцінніший вантаж" Мішеля Хазанавічуса. У конкурсній програмі також представлений фільм "Насіння священного інжиру" іранського режисера Мохаммада Расулофа, який нещодавно був засуджений в Ірані на вісім років ув'язнення за "змову проти національної безпеки". Ще невідомо, чи зможе режисер бути присутнім на показі свого фільму особисто.

Загалом в основній конкурсній програмі буде представлено 22 фільми. Окрім цього, очікується насичена програма у секціях "Особливий погляд" і "Золота камера".

Журі фестивалю цього року очолює Грета Гервіг. Її фільм "Барбі" торік зумів зібрати у прокаті понад мільярд доларів, що вдається далеко не багатьом, навіть чоловікам. У складі журі слід відзначити ліванську акторку, режисерку та кліпмейкерку Надін Лабакі, чий фільм "Капернаум" підкорив серця багатьох глядачів 2019 року, акторку Єву Ґрін, французького актора, відомого за фільмом "1+1", Омара Сі, японського режисера Хірокадзу Корееда, який любить досліджувати теми смерті, пам'яті та примирення. Також до журі увійшли акторка Лілі Гладстоун, режисер Хуан Антоніо Байона, актор П'єрфранческо Фавіно та сценаристка Ебру Джейлан.

Фестиваль відкрився показом французької комедії "Другий акт" Квентіна Дюп'є.

Почесну нагороду вже було вручено видатній актрисі Меріл Стріп. Очікується, що почесні нагороди вручать ще режисерові "Зоряних воєн" Джорджу Лукасу та студії Ghibli Хаяо Міядзакі за внесок у кінематограф.

На жаль, українські фільми не будуть представлені у жодній із програм Каннського фестивалю.

Нагадаємо, нещодавно у Києві пройшов кінофестиваль "Незалежність", де було представлено ретроспективу Коенів та освітню програму.

Також раніше повідомлялося, що Забужко сколихнула Берлінале сигналом повітряної тривоги.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини