13 червня 2024, 09:14

"Тільки меч, а не слова добуде нації права": половина складу гурту "Жадан і собаки" вступила до лав ЗСУ

Три учасники музичного гурту з Харкова "Жадан і собаки" вступили до лав Національної гвардії та записали відеозвернення про зміну своєї діяльності.

"Тільки меч, а не слова добуде нації права": половина складу гурту "Жадан і собаки" вступила до лав ЗСУ

Половина музичного колективу "Жадан і Собаки" прийняла рішення вступити до лав Національної гвардії та наразі проходить військову підготовку.

Сергій Жадан разом із колегами вокалістом і гітаристом Євгеном Турчиновим та тромбоністом Олександром Меренчуком оголосили про тимчасове припинення своїх комерційних виступів.

Музиканти долучилися до Національної гвардії та звернулися до своїх шанувальників із військового навчального центру як новобранці 13-ї бригади Національної гвардії України "Хартія". Творчий колектив підтримував "Хартію", коли це було Добровольче формування територіальної громади, потім як батальйон, а тепер стали частиною "Хартії" як самостійної бригади.

Бажання приєднатися до ЗСУ не було спонтанним. Музиканти готувалися до цього заздалегідь. Ще взимку вони пройшли медичну комісію, щоб підтвердити свою фізичну придатність. Масовані обстріли рідного міста агресорами РФ тільки посилили бажання взяти до рук зброю.

Також Сергій повідомив, що, з очевидних причин, гурт не виступатиме з комерційними концертами. У світлі цих подій хлопці сподіваються на підтримку шанувальників, зокрема й фінансову. Кошти будуть використані для бойових потреб "Хартії".

Нагадаємо, слідом за Сергієм Жаданом український музикант, гітарист і соліст гурту "Жадан і собаки" Євген Турчинов записався до лав захисників батьківщини від агресії РФ.

Раніше повідомлялося, що український письменник Жадан вступив до 13-ї бригади НГУ "Хартія", яка стримує ворога на Харківському напрямку.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини