"Втрачене, але не забуте": Дар'я Астаф'єва стала героїнею викраденого шедевра
Представники творчих професій борються за культурну спадщину України, запустивши проєкт "Украдене мистецтво...".
У відповідь на спробу РФ знищити українську культурну спадщину, коли викрадаються предмети мистецтва на всіх тимчасово окупованих територіях України, було запущено мистецький проєкт "Украдене мистецтво...". Про це повідомляє ресурс mmr.ua.
З цією ініціативою виступили фольклористка Ірина Сизик і режисер анімації Марія Духовне Личко. Мета проєкту - показати, що вкрадене - не означає забуте.
Важливо нагадати, що з Херсонського художнього музею ім. Олексія Шовкуненка було викрадено понад 10 000 творів мистецтва.
Українська артистка Даша Астаф'єва взяла участь у колоритній фотосесії, перевтілившись у героїню вкраденої росіянами картини українського художника Михайла Брянського "Портрет дівчини у вишитій сукні" ХІХ століття.
Примітна також історія відтворення сорочки, зображеної на полотні. Її вишила фахівчиня з історії костюма Ірина Микуцька під час окупації Херсону. Вона згадує: "Коли я вишивала цю сорочку, мріяла, що буду знову водити екскурсії вільним Херсоном".
Ще коли картина перебувала у музеї, Ірина Микуцька розповідала, що особливістю портрета є різнокольорове намисто та сережки, мабуть, "дівчина на виданні", до того ж вишивка на сукні - не звичний хрестик. За її словами, хрестик прийшов в Україну не раніше середини XIX століття, а загальноприйняте вишите вбрання українців - це близько 200-250 видів ручних швів. І на картині Брянського можна побачити, які саме шви використовувалися у ті часи. За словами Микуцької, можна проводити окремі дослідження кожного візерунка на вишитій сукні дівчини з портрета.
Марія Духовне Личко повідомила, що арт-проєкт є спробою у режимі реального часу відповісти на прагнення агресорів знищити українське культурне надбання. У цьому випадку формат віртуальних, але при цьому "живих" копій картин дає змогу донести важливий посил: втрачене, але не забуте.
Ще однією метою проекту є надання допомоги Херсонському художньому музею імені Олексія Шовкуненка. Анімації покликані привернути увагу до цього закладу культури, який потребує підтримки після розграбування окупантами РФ.
Раніше повідомлялося, що на Білогорщі у день народження Бандери Кремль повністю знищив Музей Шухевича.
Останні новини
Актора Володимира Машкова засудили до 10 років ув'язнення за пропаганду війни проти України – СБУ
14:13Американські рокери Metallica поділилися відео де Тарас Столяр грає Nothing Else Matters на бандурі
11:58"Нам не було соромно..." – гурт "Курган і Agregat" отримав подяку від голови ГУР Кирила Буданова
14:27