24 червня 2024, 17:30

"Реал" не фільм "у традиційному розумінні", а "документ війни" – Олег Сенцов в інтерв'ю The Guardian

Український режисер Олег Сенцов зняв новий фільм під назвою "Реал", трейлер цієї документальної кінострічки нещодавно представили глядачам.

"Реал" не фільм "у традиційному розумінні", а "документ війни" – Олег Сенцов в інтерв'ю The Guardian

У документальному фільмі режисер показує всю жорстоку реальність війни. Воїни ЗСУ організують евакуацію поранених бойових товаришів з поля бою. Олег Сенцов зазначив, що на записах залишився слід торішньої битви та війни, яка насправді є "потворною, незрозумілою, спотвореною та безглуздою".

Про це пише The Guardian.

За словами режисера, знятий матеріал не є фільмом у його традиційному розумінні, оскільки фільм має бути продуманим, спланованим і змонтованим, а цей запис є, скоріше, документом війни, який був знятий випадково.

Протягом 90 хвилин можна побачити, що бійці дивовижним чином зберігають спокій, розуміючи, що ситуація не з найкращих і є пряма загроза їхньому життю. Сенцов зазначив: люди, які сильно нервують, зазвичай не опиняються на передовій, а розуміння того, що спокій необхідний для виживання, допомагає бійцям зберігати холоднокровність.

У фільмі глядачі почують свист куль, звуки мін, що розриваються, та голос за кадром самого Сенцова. Режисер зазначив, що "Реал" - це не просто кіно, а свідчення про те, що відбувається на передовій. Війна змінює людей, і він сподівається, що цей матеріал допоможе глядачам краще зрозуміти цю реальність.

Сенцов вважає, що війна з РФ може затягнутися на довгі роки. Він розповів, що на початковому етапі говорив про два-три роки як найоптимістичніший прогноз, але тоді його критикували за надмірний песимізм. Однак тепер режисер вважає, що реалістичний прогноз - близько 10 років, після чого можна буде говорити про якусь перемогу.

Фільм "Реал" буде показано у Чехії на міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах.

Олег Сенцов, корінний кримчанин, з перших днів окупації півострова 2014 року почав протистояти російським агресорам, проте був заарештований і звинувачений у підготовці терактів. Режисера засудили до 20 років позбавлення волі. Через 5 років його вдалося звільнити у результаті обміну військовополоненими.

Сенцов вірить, що настане час, коли він зможе повернутися до рідного Криму. Але поки що режисер продовжує боротьбу на фронті, наголошуючи, що війна розпочалася там і там же має закінчитися.

Нагадаємо, у рамках 59-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах у Чехії запланована світова прем'єра кінокартини "Реал", створеної Олегом Сенцовим.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини