1 липня 2024, 15:31

"Нас справді стосується", – президент Чехії Петр Павел відвідав прем'єру фільму Олега Сенцова "Реал"

Фільм "Реал" у Карлових Варах викликав великий резонанс: на його показі був присутній президент Чехії Петр Павел, який високо оцінив переваги кінострічки.

"Нас справді стосується", – президент Чехії Петр Павел відвідав прем'єру фільму Олега Сенцова "Реал"

У мальовничому чеському курортному містечку Карлові Вари щорічно відбувається один із найстаріших і найпрестижніших кінофестивалів Європи. Цього року у рамках заходу відбулася світова прем'єра документального фільму українського режисера Олега Сенцова "Реал".

Фільм "Реал" у Карлових Варах викликав великий резонанс. На показі був присутній президент Чехії Петр Павел, який високо оцінив переваги фільму, зазначивши його важливість для формування об'єктивної картини подій у міжнародної аудиторії. Про це повідомляє ресурс vinegret.cz.

Глава держави навіть поспілкувався із самим Сенцовим, обговоривши з ним актуальну ситуацію в Україні.

"Ми, звичайно ж, говорили про поточну ситуацію в Україні. Ми також обговорили те, як це, створювати такі автентичні стрічки, які можуть передати набагато більше, ніж репортажі. Такі картини можуть переконати багатьох людей у тому, що війна в Україні нас справді стосується. Можливий успіх Росії негативно позначиться на всіх. Картина призначена для глядачів, у яких є воля побачити справжню ситуацію", - розповів чеський лідер.


Унікальність цієї стрічки полягає у тому, що вона являє собою документальний запис реальних подій, що розгортаються на тлі запеклих боїв на території України. Сенцов, будучи учасником збройного протистояння з російським агресором у лавах ЗСУ, знімав те, що відбувається навколо, на непрофесійну камеру, фіксуючи кожну мить війни в її найжорстокішому та найвідвертішому прояві.

Документальні кадри знищеної ворожим вогнем техніки, панорами зруйнованих населених пунктів, мужні обличчя українських бійців створюють воістину пронизливу дію, що запам'ятовується, даючи змогу глядачеві відчути весь жах і нелюдськість того, що відбувається. Без жодної цензури, прикрас і недомовок "Реал" розкриває справжнє обличчя війни.

Сам Сенцов після однієї з атак спробував по рації організувати евакуацію товаришів, які залишилися живими, що ускладнювалося нестачею боєприпасів і безперервним інтенсивним вогнем противника.

Прем'єра супроводжувалася й іншими знаковими подіями. Так, американський кіноактор Віго Мортенсен, присутній на показі, отримав престижну нагороду фестивалю "Кришталевий глобус" за внесок у кінематограф. Він висловив свою солідарність з українським народом, публічно засудивши російську агресію.

Нагадаємо, "Реал" не фільм "у традиційному розумінні", а "документ війни" - Олег Сенцов в інтерв'ю The Guardian.

Раніше повідомлялося, що на Карловарському кінофестивалі представлять фільм Олега Сенцова "Реал", що відображає фронтові будні України.

Останні новини