3 липня 2024, 17:01

"Потрібно готуватися до війни на 10 років", – Олег Сенцов дав пораду українцям і розповів Заходу про фільм "Реал"

Український режисер Олег Сенцов розповів про становище на фронті, новий фільм "Реал", про терміни закінчення війни та перспективу демобілізації.

"Потрібно готуватися до війни на 10 років", – Олег Сенцов дав пораду українцям і розповів Заходу про фільм "Реал"

У Калових Варах відбулася світова прем'єра нового фільму Олега Сенцова "Реал". У новому документальному фільмі "Реал" режисер показує обличчя нинішньої війни у всій її жорстокій правді. Картину випадково вдалося відзняти на тактичну камеру, закріплену на шоломі Сенцова під час та після бою на Півдні України влітку минулого року. Журналісти "Радіо Свобода" поспілкувалися з воїном і кінематографістом.

"Ми хотіли показати справжню війну. Ось вона якась", - розповідає Сенцов.

90-хвилинна стрічка без монтажу демонструє бій зсередини з усім безладом, втратами, напругою прийняття рішень у критичні моменти.

За словами Сенцова, того дня йшов наступ його бригади з метою прорвати оборону ворога. "Це був дуже важкий бій. Наша бригада зазнала великих втрат. Здебільшого з мого взводу й іншого взводу хлопці загинули", - згадує Сенцов.

Майже 12 годин Сенцов безперервно забезпечував взаємодію з артилерією, штабом і авіарозвідкою. Саме ці напружені переговори потрапили на відео.

Для західних глядачів ця хроніка бою може бути холодним душем, який відкриває страшну реальність воєнних дій у Східній Європі. Сенцов сподівається, що "Реал" допоможе знову привернути увагу до війни в Україні.

На думку Сенцова, українському суспільству необхідно припинити помилятися щодо швидкого закінчення війни. Він закликає готуватися до затяжної кампанії:

"Потрібно готуватися до війни на 10 років. Якщо ми будемо готові до війни на 10 років, а вона закінчиться раніше, значить ми перемогли, все зробили правильно. Якщо ми постійно житимемо, як ось-ось до кінця року війна закінчиться, ми ніколи не будемо планувати на довгий термін. Ми постійно житимемо сьогоднішнім днем, який може не закінчитися нічим добрим для нас… Необхідно дійсно всім підключатися, розуміти, що всі чоловіки будуть служити…"

За його словами, ілюзії про швидке завершення війни заважають українській державі повноцінно перебудуватися на військові рейки та розподілити ресурси на потреби фронту, а не на укладання нового асфальту чи будівництво стадіонів.

Сенцов також торкнувся важливої теми ротації особового складу армії та необхідності демобілізації частини бійців, які вже відслужили тривалі терміни. Він переконаний, що трирічний термін служби є максимально справедливим для тих, хто воює із самого початку вторгнення у 2022 році. "Три роки, я думаю, - це найбільш справедливий термін для тих, хто вже відслужив", - заявляє режисер, додаючи, що багато досвідчених військових після демобілізації готові знову повернутися до ладу через півроку-рік відпочинку.

На думку Сенцова, Україні необхідна система загального військового обов'язку на кшталт ізраїльського, коли всі громадяни проходять службу в армії на певний період і готові до мобілізації, держава не припиняє своє існування. Вони не кажуть, що до кінця року переможуть агресорів, "ні, вони живуть так усе життя", підсумував Олег Сенцов.Нагадаємо, президент Чехії Петр Павел відвідав прем'єру фільму Олега Сенцова "Реал".

Раніше повідомлялося, що "Реал" не фільм "у традиційному розумінні", а "документ війни" – Олег Сенцов в інтерв'ю The Guardian.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини