4 липня 2024, 18:09

На Netflix вийшов фільм "Ми були рекрутами" українського режисера Любомира Левицького про 3-ю штурмову

На стрімінговому сервісі Netflix з'явилася українська стрічка "Ми були рекрутами" режисера Любомира Левицького про бійців 3-ї окремої штурмової бригади.

На Netflix вийшов фільм "Ми були рекрутами" українського режисера Любомира Левицького про 3-ю штурмову

На стрімінговому сервісі Netflix з'явилася ще одна стрічка "Ми були рекрутами" режисера Любомира Левицького. Фільм присвячений бійцям 3-ї окремої штурмової бригади тактичного з'єднання Сухопутних військ і розкриває військові будні через призму долі 19-річного новобранця з позивним "Журналістом". Про це пише "УНІАН".

За словами режисера, це не фільм про війну, а фільм про людей, які стали на захист рідної землі. Левицький намагається зняти завісу між військовими та громадянськими, показати, що солдати – такі ж люди, як і ми, а не супергерої з надздібностями. Використовуючи документальні й ігрові зйомки, він створив патріотичний фільм, позбавлений пафосу, але "повного душевності".

Сюжет розгортається навколо молодого бійця "Журналіста" та його товаришів по службі, розкриваючи їх характери з несподіваних сторін. Звичайний хлопець перетворюється на професійного воїна під час інтенсивної підготовки у навчальному таборі. При цьому наставник "Исток" не романтизує війну, а попереджає, що вона - це смерть, бруд і кров, а "створених для війни не існує".

Фільм розрахований як на цивільну, так і військову аудиторію. Його мета – довести захисникам правильність їхнього вибору та донести до мирних жителів цінність і труднощі воїна. Символічною сценою є епізод, коли боєць із позивним "Схід" знаходить на полі поранений кулями український прапор і, піднявши його, ледь чутно вимовляє: "Сильний", - як і "Схід", як і його побратими, як тисячі інших воїнів.

Головний меседж стрічки прозорий: бійцям потрібна наша підтримка, зокрема, поповнення людськими ресурсами. Керівник патронатної служби "Азова" та 3-ї штурмової бригади Олена Толкачова сподівається, що стрічка допоможе молоді сформувати погляд на те, що відбувається, та змінити пріоритети. А боєць цієї штурмової бригади Олексій закликав не забувати про війну та необхідність спільними зусиллями захищати рідну землю, підкріплюючи лави воїнів.

Контекст

3-ту окрему штурмову бригаду було сформовано у січні 2023 року на основі добровольчого загону ТРО "Азов", який був створений у Києві 24 лютого 2022 року, буквально у перші години військового вторгнення РФ в Україну. Його бійці брали участь у звільненні Ворзеля, Ірпені, Бучі, Гостомеля, а також брали участь у вирішальній битві за Мощун і спробі деблокади Маріуполя. 2023 року 3-я окрема штурмова бригада вела бої під Бахмутом, а 2024 року в Авдіївці.

"Ми були рекрутами" – це крик душі тих, хто щодня ризикує життям заради нашої безпеки. Фільм нагадує, що військові – такі ж люди, як ми, та їм життєво потрібна наша підтримка.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов розповів про становище на фронті, новий фільм "Реал", про терміни закінчення війни та перспективу демобілізації.

Тим часом, президент Чехії Петро Павло відвідав прем'єру фільму Олега Сенцова "Реал".

Останні новини