10 серпня 2023, 21:25

"Це мій символ!" – сміливий вчинок Ахеджакової з прапором України вивів росіян із себе

Актриса Лія Ахеджакова під час гастролей Німеччиною вийшла на сцену з прапором України. Зірка гастролювала ще у липні, проте відео та фото з нею з'явилися у Мережі нещодавно.

"Це мій символ!" – сміливий вчинок Ахеджакової з прапором України вивів росіян із себе

27 липня 2023 року у місті Бремен (Німеччина) відбулася вистава "Бременські музиканти" за участю відомої російської актриси Лії Ахеджакової. Під час виступу Ахеджакова винесла на сцену прапор України та сказала: "Це мій символ свободи та дружби з українським народом. Я не визнаю анексію Криму та військову агресію Росії на Донбасі. Я стою на боці суверенітету та територіальної цілісності України".

Цей акт викликав бурхливу реакцію у російському суспільстві та ЗМІ. Багато хто назвав Ахеджакову зрадницею, агенткою Заходу та ворогом Росії. Деякі навіть зажадали позбавити її громадянства та видати Україні. У соціальних мережах з'явилися заклики до бойкоту її фільмів і вистав.

Однак не всі росіяни поділяють таку думку. Деякі висловили свою повагу та підтримку Ахеджаковій за її сміливість і принциповість. Вони зазначили, що Ахеджакова завжди була чесною та незалежною артисткою, яка не боялася критикувати владу та захищати права людини. Вони також нагадали, що Ахеджакова неодноразово виступала на захист політичних в'язнів, ЛГБТ-спільноти й екологічних активістів.

У зв'язку з інцидентом росіяни поскаржилися до Генпрокуратури РФ, вимагаючи перевірити актрису на предмет "дискредитації російської армії" та визнати її "іноагентом", пише "Новая газета".

Раніше Генеральна прокуратура Росії порушила кримінальну справу проти Ахеджакової за статтею 282.1 КК РФ "Організація екстремістського співтовариства", актрисі загрожує до 10 років позбавлення волі.

Ахеджакова заявила, що не боїться переслідувань і готова дати свідчення у справі. Вона також додала, що не збирається тікати з Росії та сподівається на справедливий суд.

Під час гастролей за кордоном 84-річну акторку приймають з радістю та дякують тривалими оваціями.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини